Де та як придбати зелену карту для автомобіля

Де та як придбати зелену карту для автомобіля

Оформлення страхового поліса на авто – це можливість уникнути небажаних наслідків при ДТП або інших ситуаціях на дорозі. Система «Зелена карта» допомагає розібратися з подібними випадками за кордоном (або якщо в аварії були зафіксовані авто, зареєстровані на іноземних громадян). Важливий момент: європейська спільнота з повагою відноситься до прав водіїв та пасажирів, тому без діючої «Зеленої карти», яка була отримана згідно з нормами законодавства, виїхати за кордон на власній машині не вийде. 

Система страхування авто «Зелена карта» працює с 1953 року. Сьогодні її оформлення виступає обов’язковим для всіх власників транспортних засобів, які мають намір виїхати (навіть, якщо мова йде про короткочасну подорож). 

В чому особливості страхування

Серед основних аспектів, які відрізняють міжнародну страховку від поліса, який діє в межах країни, варто виділити:

  • оформити поліс дозволяється не раніше, ніж за 30 діб до дати перетину кордону, що запланована);

  • до поліса не обов’язково включати всіх водіїв, які мають право на керування автомобіля (достатньо вказати ту людину, яка буде знаходитися за кермом транспорту у міжнародній поїздці);

  • оформити поліс можна лише на ті авто, що оформлені саме в Україні. 

Ключовий момент: особливостями страховки «Зелена карта» виступають правила відшкодування при участі в дорожньо-транспортній пригоді. Поліс не покриє шкоду, яка була нанесена застрахованому авто. В цьому випадку відшкодування ймовірно тоді, коли власних транспортного засобу сам став причиною автотрощі. 

Але, враховуючи заміни в законодавстві, перед тим, як оформлювати міжнародний страховий поліс, є сенс детально розібратися з головними нюансами. Актуальну інформацію можна дізнатися у представників страхової компанії або на офіційному сайті. 

Як оформити Зелену карту

Щоб оформити страховий поліс міжнародного зразку, варто звернутися до страхової фірми, яка має дозвіл на даний вид послуг. 

Потрібна документація:

  • паспорт або інший документ, по якому можна встановити особу власника авто;

  • паспорт машини:

  • папери, які підтверджують технічний стан автомобіля. 

Важливий факт: «Зелена карта» оформлюється на бланку спеціального зразка. Наявність декількох ступенів захисту виключає вірогідність підробки. Сьогодні є можливість отримати страховку, як на зеленому, так і на чорно-білому бланку. Обидва варіанти мають однакову силу, тому вони спокійно використовуються у разі потреби. 

Незважаючи на те, що сьогодні міжнародний страховий поліс приймається навіть в електронному вигляді, при перетині кордону слід мати при собі паперовий документ (цілком достатньо роздрукованого бланка). 

Серед однієї з переваг міжнародного страхового полісу виступає особливості її дії. Вона працює на території всіх країн ЄС, тому немає необхідності в багатократному оформленні папера. Максимальна сума відшкодування у разі ДТП залежить від законодавства держави, та території якої сталася аварія. 

Інформація отримана з https://agent.insurs.online/